Blog

Ağustos 30, 2017

İş gözlüğü

İş gözlüğü kaynak yaparken ortaya çıkan zararlı ışınlardan ve tozlardan korunmak için takılan gözlüktür. Koruyucu gözlük olarak da adlandırılabilir. Gözlük çerçevesi ısıyı iletmeyen dayanıklı plastik türü malzemeden üretilmesi gerekmektedir ve elastik bant olmalıdır. Teknik özelliklerin bakımından gözlük çerçevesi ve camları, kaynak kıvılcımlarına zararlı ışınlara karşı koruyucu malzemelerden olmalıdır. Gözlük üretiminde kullanılarak malzemeler cilt rahatsızlığı oluşturmamalıdır. Gözlük çerçevesi yüze iyice oturmalı kenarlardan içeriye
ışık girmemelidir. Gözlüğün bağlantı bandı elastik olmalıdır. Çerçevede bulunan camın görüntüsünün net ve kaliteli olması gerekmektedir. Renkli camın bulunduğu çerçeve ile sabit çerçeveyi birleştiren nokta iyi düzenlenmiş olmalı ve çalışana kolaylık sağlamalıdır. Gözlükte bulunan camlar kolaylıkla değiştirilebilir olmalıdır. Gözlük siparişi yapılırken kaynak türüne uygun numaralı cam sipariş edilmelidir. Her gözlük farklı poşet içinde olmalıdır. İş ve işçi güvenliği işten önce gelir. İş gözlüğü genellikle inşaatlarda, fabrikalarda ve sanayi gibi ortamlarda kullanılır. İşçinin gözlerini koruması için gerekli bir malzemedir. İşçi verimini arttırmanın yolu iş güvenliğini arttırmaktan geçer. Günümüzde her gün farklı bir iş kazası meydana gelmektedir iş kazalarının önüne geçmek hem firmanın prestijini korur hemde işçinin işe bakış açısını düzeltir. İş yerinizde meydana gelebilecek ciddi bir kazadan sonra müşterilerinizin size bakış açısı değişebilir ve sizinle iş yapmaktan vazgeçebilirler. bunun gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için güvenliğe önem vermeniz gerekmektedir.

İş gözlüğü

 

İş gözlüğü

Nakkaş Tekstil olarak iş gözlüğü üretimi ve toptan satışımız mevcut. On yılı aşkın tecrübemiz, profesyonel kadromuz ve modern makinelerimiz ile sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz. Kalite ve ucuzluğa bir arada sahip olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Fiyatlandırmamız ürünün kalitesine ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Nakkaş Tekstil ayrıcalıklarından sizde yaralanın.

 

Sizin için
About admin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir