+90 216 658 44 44

Sosyal Medyada Biz}

Essafe

Essafe

BAŞ KORUYUCULARI İLE İLGİLİ FAYDALI BİLGİLER
Baret ve Darbe Emici Şapkalar
Başınız için karşılaşabileceğiniz risklere karşı EN 397’ye uygun baretler ile korunmanız mümkündür.
Bu standarda uygun baretlerde kullanıcının konforuna yönelik havalandırma, yan kanallar, siperlik, iç askı tertibatı yapısı, ter emici bantlar gibi ek aksesuarlar ile desteklenmiştir. Ayrıca ortam koşullarına ve risklere bağı olarak yüz koruyucu vizörler, baret içine adapte gözlükler, işitme koruyucu KKD ler (Kişisel Koruyucu Donanım) baret lambaları gibi aksesuarlar ile kombine sistemlerde elde edilebilir. Bu sayede ergitilmiş metal ile çalışılan ortamlardan kimyasal tesislere kadar geniş bir alanda kullanım imkânı sunar.
Genellikle, barette renk kodlaması şöyledir:
• Üst düzey yönetici ve ziyaretçilere: Beyaz renkli • Mühendislere ve teknik elemanlara: Mavi renkli • Formenlere ve usta başlarına: Turuncu renkli • İşçilere: Sarı renkli • Yangınla mücadele ekibi ve İş Güvenliği Elemanlarına: Kırmızı renkli • Taşeronlara: Kahverengi ve Yeşil renkli
Darbe emici şapkalar ile EN 812 standartlarına uygun olarak, başınızı çarpmanız durumunda oluşacak yaralanmalar ve sonuçlarında ortaya çıkabilecek daha ciddi tehlikelerden korunabilirsiniz. Firma logolu darbe emici şapkalardan renk çeşitliliğine birçok seçeneğiniz mevcuttur.
Baret ve Darbe Emici Şapka ile İlgili Standartlar
EN 397+A1: Endüstriyel Emniyet Baretleri EN812: Endüstride darbeye karşı kullanılan başlıklar

Baş Ölçüsü Nasıl Alınır?
Kask ebadınızı, başınızın alın kısmını yatay olarak ölçerek bulabilirsiniz. Kaşınızın yaklaşık 1 cm üzerinden başlayıp, kulak üst hizasından başın arkasında ki çıkıntılı kısmın üzerinden ilerleyerek diğer kulağınızın üstünden başlangıç noktasına ulaşarak başınızın çevresini ölçebilirsiniz.

17 Ocak 2015
85 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN